Čo o produktovej rade ZEN BODI hovorí jej samotný hlavný tvorca?

Dr. Vincent Giampapa: Som veľmi rád, že vám môžem predstaviť niečo, čo je podľa môjho názoru neuveriteľným objavom, ktorý budú ľudia milovať a to je ZEN BODI systém. Viete, starám sa o pacientov už 30 rokov, vždy sa snažia schudnúť, zostať zdraví, mať také telo, ktoré vyzerá zdravo, mlado, plné energie. A nezáleží na tom, koľko to stojí peňazí, len aby mali zdravé telo. To je to, čo všetci okolo nás chcú. Dnes mám ale tú česť, aby som vám predstavil tento systém pre celé telo. Počas troch rokov môjho výskumu som prišiel na to, ako prebieha starnutie. A celý tento ZEN systém sa skutočne sústreďuje na vás, na váš proces starnutia, do vnútra niekoľko miliónov buniek. Súčasťou nášho výskumu bol tento pohľad do vnútra, ako to všetko funguje, aby ste sa cítili lepšie, mali lepšie telo a lepší život. 

Osobne si myslím, že zažijete niečo, čo ste nikdy predtým nemali šancu zažiť. Najprv sa ale pozrime na stavbu tela. Program zdravého tela pomáha osobe schudnúť a vyzerať mladšie spôsobom straty tuku a obnovy svalov. Zdravé telo produkuje evidentne celkové lepšie zdravie. Použitie nezdravého programu pre nezdravé telo môže pomôcť schudnúť a umožniť telu vyzerať lepšie, ale dochádza k strate svalov a dochádza taktiež k následnej obnove tukových zásob v tele. Takéto systémy predstavujú riziko výskytu vážnych zdravotných problémov. Kľúčovým tajomstvom všetkých úspešných diét je to, že väčšina z nich z vás urobí človeka s menším obsahom tuku. Menej tuku v tele a viac svalovej hmoty je cestou k strate váhy a pomalšiemu starnutiu a toto je pravý zmysel ZEN BODI.  

Na druhej strane ale viac tuku v tele a menej svalovej hmoty je cestou k  nezdravému telu a rýchlemu starnutiu, preto mnohé programy na chudnutie skôr škodia ako pomáhajú. Takže, ako môžeme získať perfektné telo a udržať si ho? Všetci sme extrémne zaneprázdnení. Ako teda môžeme dosiahnuť všetko, čo chceme? Ako vidíte, nie je to o váhe, ale o tuku. Je to hlavne o tuku okolo pásu. To je dôvod, prečo ZEN nie je o váhe, ale o vitalite. Tak čo je na starnutí to, čo náš robí náchylnými mať viac tuku v tele? Zápaly - zvyšovanie chronického zápalu v tele vedie k odolnosti, ktorá má za následok zvyšovanie apetítu, väčšie rezervy tuku, menšie spaľovanie tukov, rôzne chute. Zvyšovanie chronických zápalov v tele vedie k strate svalovej hmoty, ktorá vedie k pomalšiemu metabolizmu, chabej výkonnosti, nedostatku energie, chabej stabilite (to je dôvod, prečo starší ľudia tak často padajú), chabej schopnosti budovať svalovú hmotu i napriek cvičeniu. Faktory životného štýlu sú kľúčovým prvkom.

Okrem starnutia, čo iné ešte pomáha zvyšovať zápal v tele? Sirup s vysokým obsahom cukru v stravovaní, vysoký obsah tuku najmä v črevách, biele pečivo, viac zložené tuky, stres, nedostatok spánku, nedostatok pohybu, alergia na lepok alebo precitlivenosť na lepok, jedlo, ktoré je geneticky modifikované. Pravidelnosť v cvičení, pravidelnosť v dostatku spánku mení aktivitu a aktivita mení vaše telo.