Žite život generácie mladých aj napriek povinnostiam

Práca, rodina, škola, domácnosť, priatelia. Povinnosti, ktoré sa na vás sypú zo všetkých strán. Občas si popri nich možno ani nestíhate uvedomiť, ako čas beží a jedného dňa zistíte. Že ste premrhali najlepšie obdobie svojho života - mladosť. Je to hrozná predstava, že?

Našťastie nikdy nie je neskoro zastaviť sa a popremýšľať nad tým, čo tvorí naše priority a ako tieto priority spojiť s pocitom krásy a voľnosti života. Jeunesse sa už 8 rokov snaží definovať slovo MLADOSŤ odznova, bez ohľadu na to či máte 18, 25, 40 či 60 a viac rokov. Nenechajte vaše povinnosti zahasiť iskru, ktorú vo vás pocit mladosti vyvoláva. Riešenie tohto problému nemusí byť vôbec zložité.

1. Pravidelne cvičte

Možno si poviete, že je to len ďalšia povinnosť do diára, ktorá bude ako prvá "na odstrel" pre uvoľnenie miesta iným povinnostiam. Pravidelné cvičenie však nemusí byť 2 hodinový intenzívny tréning vo fitness centre. Pár kalórií sa dá spáliť aj upratovaním, či reorganizovaním skrine. Až zistíte, ako vám zvýšená fyzická aktivita prospieva, už nikdy nebudete chcieť ostať sedieť na stoličke. Aj malými krôčikmi sa môžete dopracovať k veľkým výsledkom. Navyše je to ideálny spôsob, ako pracovať na svojej postave a urobiť niečo prospešné pre svoje zdravie. Inšpirujte sa programom ZEN PROJECT 8 a získajte telo, ktoré nie len vyzerá mlado, ale predovšetkým dobre.

Rovnako na škodu nie je ani prechádzka s partnerom či priateľmi. Spojte viac aktivít (povinností) do spoločného harmonogramu. Vyvenčite psíka a zároveň sa stretnite s priateľmi -> pri tom dokonca spálite pekné množstvo kalórií. Prechádzka na čerstvom vzduchu môže byť práve v tomto období veľmi obohacujúca.

2. Jedzte zdravo

Zabudnite na pochutiny z automatu v práci. Venujte malý moment príprave chutnej desiaty či obeda v podobe šalátu, alebo misky čerstvého ovocia. Vylúčte zo svojho jedálnička nezdravé tuky. Používajte viac olivového oleja, citrónovej šťavy a nesmažených orieškov. Nemáte žiadne nápady na chutný recept z týchto ingrediencií? Inšpirujte sa našou brožúrou ZEN MAGAZINE! Už po prvom týždni zdravšieho stravovania bude váš tráviaci trakt pracovať oveľa efektívnejšie a vy tak prijatú energiu pocítite naplno.

3. Rozvíjajte svoj talent

Venujte svoj času tomu, čo vás baví. Nezaťažujte sa zbytočne drobnosťami, ktoré vás len oberajú o čas a neprinášajú žiadne výsledky. Či už je to fotografovanie, maľovanie, písanie alebo čokoľvek iné, venujte tomu čas. Umocnite tak svoj pocit sebarealizácie. Je dôležité nikdy nezabúdať ani na svoje duševné zdravie.

4. Buďte offline a online zároveň

Aj tento článok čítate vďaka tomu, že ste pripojení k internetu. Nedovoľte však aby virtuálny priestor pohltil vašu realitu. Pokiaľ to je možné, stanovte si svoj denný časový limit, ktorý strávite surfovaním na internete. Ušetrený čas tak môžete využiť na realizáciu najrôznejších aktivít podporujúcich vaše telesné, alebo duševné zdravie.

Aj týchto pár jednoduchý zmien, môže priniesť veľkú zmenu vo vašom živote. Neprežívajte svoj život. Žite život GENERÁCIE MLADÝCH!